Samstag 27. Juni 2026

Közlemény

"A sajtóban megjelent, az emberi test tiltott felhasználása miatt indult eljárással kapcsolatban a Betegápoló Irgalmas Rend Budai Kórháza az alábbi nyilatkozatot teszi:
Az érintett személy munkakörénél fogva kórházunkban nem végzett olyan munkát, ami lehetővé tette volna számára az emberi test tiltott felhasználását. Kórházunkban egyébként patológia nem működik, ezt a feladatot külsős intézmény végzi számunkra szerződés alapján, így ez kizárja hogy a sajtóban megjelent cselekményt elkövetésében intézményünk érintett lenne.

Kórházunk a mindenkor hatályos jogszabályoknak megfelelően kialakított vonatkozó protokollok és a belső szabályzatok alapján jár el, továbbá megköveteli, hogy a dolgozóink munkaidőn túl is olyan magatartást tanúsítsanak, amely munkakörükhöz, és az intézményünkhöz méltó, továbbá megfelel a Betegápoló Irgalmas Rend Istenes Szent Jánostól örökölt szellemiségének. 

Kórházunk az ügy kivizsgálása érdekében belső eljárást indít, amelynek eredményétől függően meg fogja tenni a szükséges munkajogi intézkedéseket. Tekintettel arra, hogy hatósági eljárás van folyamatban, annak lezárásáig további részleteket nem áll módunkban közölni."

 

ZÁRADÉK:

Kérjük, hogy közleményünket változtatás nélkül szíveskedjenek közzétenni vagy arra hivatkozni. Amennyiben ettől eltérő tartalom közlését tervezik, kérjük, hogy a megjelenés előtt a hatályos jogszabályi, illetve sajtóetikai előírásoknak megfelelően a közzétenni kívánt szöveget részünkre előzetesen megküldeni szíveskedjenek.

 

Tisztelettel:

 

A Budai Irgalmasrendi Kórház Vezetősége

 

Kőzúzó

Tisztelt Betegeink!

A kőzúzó (ESWL) 2026.06.22- vel  elköltözött az „A” épület F 111- es helyiségébe.

Megközelíthetősége a következő:

Az Urológia osztályról, a „B” épületbe belépve, rögtön balra fordulni, a folyosó végén jobbra, a lépcsőn felmenni, végig haladni a folyosón (Frankel Leó szárny). Itt az Üstökös utcai szárnynál található a kezelő.

Könnyítésképpen folyosó oldalán tájékoztató nyilakat helyeztünk el.

 

Az Urológia osztály

Gyászhír dr. Vojcek László

   

 

  Váratlanul elhunyt munkatársunk dr. Vojcek László (1952-2026).

 

Orvosi pályafutását Debrecenbe kezdte. 1977-ben szerezte meg diplomáját, majd a Debreceni Egyetem Klinikai Központ (DOTE) Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján helyezkedett el.

1985 és 1987 között Angliában végzett kutatómunkát ösztöndíjasként a magzati fiziológia terén.

1989-ben, illetve 1992-ben megalapította „Az egészséges újszülöttért” és „Az egészséges anya – egészséges gyermek” alapítványokat. 1995-ben áthelyezte székhelyét Szolnokra és átvette a Hetényi Géza Kórház Szülészeti és Nőgyógyászati Osztály vezetését.

1998-ban az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szakokleveles orvosjogász képesítést nyert.

  1. július 1-jétől a Budai Irgalmasrendi Kórház megalakulásától a főorvos úr titkárságvezetőként segítette és intézte a kórház bejegyzéséhez szükséges adminisztratív lépéseket, majd szülész-nőgyógyász főorvosként dolgozott hirtelen haláláig.

Károli Gáspár Református Egyetem tanára, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye Prímási és Érseki Bíróságának szakértője, a Jeruzsálemi Szent Sír Lovagrend tagja. A Katolikus Karitász aktív munkatársa és szervezője.

 

Őszinte részvétünket fejezzük ki családjának!

Tisztelettel: Főigazgatói titkárság

 

 

Híradás a meghalt munkatársakért mondott emlékező szentmiséről

November 6-án közös szentmisében emlékeztünk meg kórházunk elmúlt esztendőben meghalt munkatársairól.

 

Ervin atya a szeretetünk erejéről beszélt, arról a szeretetről, amivel most is meghalt kollégáink felé vagyunk. A kórus méltóságteljes szép énekei emelték fel lelkünket és tekintetünket. Ahogy felhangzottak a nevek, egy-egy meghalt kollégánkért többen is mécsest gyújtottak.

Csendes és bensőséges emlékezés volt ez, amit a közösség szeretetvendégségével zártunk le: a résztvevők adták össze az ünnepi asztalra valót.

Móré Ágnes és Buza Patrik

JUBILÁLT A LELKIGONDOZÓI SZOLGÁLAT

Ezen alkalomból a Magyar kurir újságírója megkereste és elbeszélgetett a szolgálatunk vezetőjével, Buza Patrikkal és Móré Ágnes kolleganőjével. 

CT, MR átadó ünnepség

ÜNNEPÉLYES CT ÉS MR ÁTADÓ

Kórházunk 2024. április 17-i CT- és MR-berendezésének ünnepélyes átadóján Soltész Miklós a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára, Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára, Jesús Etayo Arrondo atya, a rendünk generálisa, Saji Mullankuzhy , az osztrák rendtartomány tartományfőnöke felidézte rendünk magyarországi múltját, az 1806-os alapkőletétel óta végzett ápolói és gyógyítói munkát.
Provinzialat
Barmherzige Brüder

Taborstraße 16
A-1020 Wien

Telefon: +43 1 21121-1100
Fax: +43 1 21121-1120
Darstellung:
http://www.irgalmasrend.hu/