"A sajtóban megjelent, az emberi test tiltott felhasználása miatt indult eljárással kapcsolatban a Betegápoló Irgalmas Rend Budai Kórháza az alábbi nyilatkozatot teszi:
Az érintett személy munkakörénél fogva kórházunkban nem végzett olyan munkát, ami lehetővé tette volna számára az emberi test tiltott felhasználását. Kórházunkban egyébként patológia nem működik, ezt a feladatot külsős intézmény végzi számunkra szerződés alapján, így ez kizárja hogy a sajtóban megjelent cselekményt elkövetésében intézményünk érintett lenne.
Kórházunk a mindenkor hatályos jogszabályoknak megfelelően kialakított vonatkozó protokollok és a belső szabályzatok alapján jár el, továbbá megköveteli, hogy a dolgozóink munkaidőn túl is olyan magatartást tanúsítsanak, amely munkakörükhöz, és az intézményünkhöz méltó, továbbá megfelel a Betegápoló Irgalmas Rend Istenes Szent Jánostól örökölt szellemiségének.
Kórházunk az ügy kivizsgálása érdekében belső eljárást indít, amelynek eredményétől függően meg fogja tenni a szükséges munkajogi intézkedéseket. Tekintettel arra, hogy hatósági eljárás van folyamatban, annak lezárásáig további részleteket nem áll módunkban közölni."
ZÁRADÉK:
Kérjük, hogy közleményünket változtatás nélkül szíveskedjenek közzétenni vagy arra hivatkozni. Amennyiben ettől eltérő tartalom közlését tervezik, kérjük, hogy a megjelenés előtt a hatályos jogszabályi, illetve sajtóetikai előírásoknak megfelelően a közzétenni kívánt szöveget részünkre előzetesen megküldeni szíveskedjenek.
Tisztelettel:
A Budai Irgalmasrendi Kórház Vezetősége